در حال بارگذاری
اولین طراح و سازنده سیستم میترینگ ( اندازه گیری ) در ایران و خاورمیانه
مجتمع صنعتی آسیا ابزار دقیقمجتمع صنعتی آسیا ابزار دقیقمجتمع صنعتی آسیا ابزار دقیق
026-34921581-6
[email protected]
سازمان منطقه ویژه اقتصادی پیام
مجتمع صنعتی آسیا ابزار دقیقمجتمع صنعتی آسیا ابزار دقیقمجتمع صنعتی آسیا ابزار دقیق

Static mixer

میکسر استاتیک وسیله ای دقیق و مهندسی شده برای مخلوط کردن مایع مواد مایع ، بدون اجزا متحرک استبه طور معمول سیالاتی که باید مخلوط شوند مایع هستند، اما می توان از میکسرهای استاتیک برای مخلوط کردن جریان های گاز، پخش گاز در مایع یا مخلوط شدن مایعات غیرقابل مخلوط استفاده کرد. انرژی مورد نیاز برای اختلاط از طریق کاهش فشار ناشی از جریان مایعات از میکسر استاتیک حاصل می شود.یک طرح از میکسر استاتیک، میکسر از نوع صفحه ای و نوع دیگر دستگاه متداول از عناصر میکسر موجود در یک محفظه استوانه ای (لوله ای) یا مربع شکل تشکیل شده است. اندازه میکسر می تواند از قطر حدود 6 میلی متر تا 6 متر متغیر باشد. متریال مورد استفاده معمول برای اجزای میکسر استاتیک شامل فولاد ضد زنگ، و انواع مواد فلزی و غیر فلزی می تواند. طراحی :طراحی بر اساس نوع صفحهدر نوع صفحه، اختلاط از طریق تلاطم شدید در جریان انجام می شودطراحی بر اساس نوع قطعات داخلیدر طراحی بر اساس نوع قطعات داخلی، تیغه های مختلف از جنس مواد فلزی و غیر فلزی می باشد که تلاطم شدید را در جریال سیال ایجاد می کند.با حرکت جریان سیال از میکسر، عناصر غیر متحرک به طور مداوم مواد را با هم مخلوط می کنند اختلاط کامل به متغیرهای زیادی از جمله خصوصیات مایعات، قطر داخلی لوله، تعداد عناصر و طراحی آنها بستگی دارد.

تیغه های ثابت میکسرها می توانند به طور همزمان الگوهای تقسیم جریان و اختلاط شعاعی را ایجاد کنند:

الگوهای تقسیم جریان :

در جریان آرام، یک ماده پردازش شده در لبه جلوی هر یک از عناصر میکسر تقسیم شده و کانالهای ایجاد شده توسط شکل عنصر را دنبال می کند. با عبور جریان سیال از قطعات داخلی به دو کانال بیشتر تقسیم می شوند و در نتیجه باعث افزایش نمایی طبقه بندی می شوند تعداد رشته های تولید شده 2n است که در آن n تعداد عناصر موجود در مخلوط کن است.

 

الگوهای اختلاط شعاعی:

در هر دو جریان آشفته یا جریان آرام ، گردش چرخشی یک ماده فرآوری شده در اطراف مرکز هیدرولیکی خود در هر کانال میکسر باعث اختلاط شعاعی ماده می شود. مواد فرآوری شده برای کاهش یا از بین بردن شیب های شعاعی دما ، سرعت و ترکیب مواد با یکدیگر مخلوط می شوند

English Catalogue